Click here!Click here!

 

Содержание

Зміст

Contents

ЮНОСТЬ ИНВЕСТ

Киностудия Довженко

Награды

Кастинг

Пишите нам


 
 


ФІЛЬМИ ТА МИТЦІ КІНОСТУДІІ ІМЕНІ О.ДОВЖЕНКА, УДОСТОЄНІ ДЕРЖАВНИХ І РЕСПУБЛІКАНСЬКИХ ПРЕМІЙ, ПРИЗІВ ТА НАГОРОД КІНОФЕСТИВАЛІВ

Роки: 28-40 40-50 50-60 60-70 70-80 80-90 1990-2000

Роман і Франческа, 1960 р.
Роман и Франческа

Сценарій  Олександр Ільченко
Режисер   Володимир Денисенко
Оператор Франциск Сєм’янников

Конкурс читачів газети “Советская культура” у 1961 р. назвав Олександра Білаша кращим композитором року за музику до фільму “Роман і Франческа”.

Лісова пісня, 1961 р.
Лесная песня

Сценарій та режисура Віктор Івченко
Оператор                      Олексій Прокопенко

Конкурс читачів газети “Советская культура” у 1961 р. назвав кращим оператором року Олексія Прокопенка, кращим художником — Володимира Агранова за работу над фільмом.

За двома зайцями, 1961 р.
За двумя зайцами

Сценарій та режисура Віктор Іванов
Оператор                      Вадим Іллєнко

Держаної премії України ім.О.Довженка 1999 р. удостоєні: Віктор Іванов (посмертно), Вадим Іллєнко, Маргарита Криницина, Наталя Наум та Олег Борисов (посмертно).

Морська чайка, 1961 р.
Морская чайка

Сценарій Юрій Збанацький
                 Євген Брюнчугін

Режисер   Євген Брюнчугін
Оператор Наум Слуцький

Відзначені кращий сценарій і краща операторська робота на Кінофестивалі дитячих та юнацьких фільмів у Киеві,1961р.

Наймичка, 1963 р.
Наймичка

Сценарій  Ірина Молостова
                  Михайло Ткач

Режисери Ірина Молостова
                  Василь Лапокниш

Оператор Сергій Лисецький

Премія ВКФ у Ленінграді, 1964 р. — Вірі Донській-Присяжнюк за краще виконання жіночої ролі.

Три доби після безсмертя, 1963 р.
Трое суток после бессмертия

Сценарій  Костянтин Кудієвський
Режисер   Володимир Довгань
Оператор Вадим Верещак

Приз Міністерства оборони СРСР — на ВКФ у Ленінграді, 1964 р.

Диплом за режисуру Володимиру Довганю — МКФ у Ванкувері (Канада), 1965 р.

Бджоли і люди, 1963 р.
Пчёлы и люди

Сценарій  Віктор Іванов
Режисер   Олександр Свєтлов
Оператор Сергій Ревенко

Головний приз МКФ у Відні (Австрія), 1965 р.

Сон, 1964 р.
Сон

Сценарій  Дмитро Павличко
Режисер   Володимир Денисенко
Оператор Михайло Чорний

Почесними Грамотами Верховної Ради УРСР нагороджені: Дмитро Павличко, Михайло Чорний, актор Іван Миколайчук. За створення фільму Володимира Денисенка удостоєно почесного звання “Заслужений діяч мистецтв України”.

Тіні забутих предків, 1964 р.
Тени забытых предков

Сценарій Сергій Параджанов
                 Іван Чендей

Режисер   Сергій Параджанов
Оператор Юрій Іллєнко

Премія “Південний хрест” МКФ у Мар-дель-Плата (Аргентина), 1965 р.

Кубок МКФ у Римі (Фестиваль фестивалів), 1965р.

Премія Британської кіноакадемії за кращий зарубіжний фільм, 1966 р.

Золота медаль за режисуру Сергію Параджанову — на МКФ у Салоніках (Греція), 1966 р.

Почесний диплом МКФ у Мельбурні (Австралія), 1967 р.

Почесний диплом МКФ у Сіднеї (Австралія), 1967 р.

Творчий колектив картини удостоєно Спеціальної премії – за талановитий пошук і новаторство — на ВКФ у Києві,1966 р.

Держаної премії Укарїни ім. Т.Шевченка 1991 р. удостоєні: Сергій Параджанов (посмертно), Юрій Іллєнко, Лариса Кадочникова, Георгій Якутович.

Ключі від неба, 1964 р.
Ключи от неба

Сценарій  Іван Стаднюк
Режисер   Віктор Іванов
Оператор Михайло Іванов

На Республіканському кінофестивалі дитячих та юнацьких фільмів у Харкові, 1965 р., дипломів удостоєні: режисер Віктор Іванов та актор Валерій Бессараб.

Казка про Хлопчиша-Кибальчиша, 1964 р.
Сказка о Мальчише-Кибальчише

Сценарій та режисура Євген                                       Шерстобитов
Оператор                      Михайло Бєліков

Премія ЦК ЛКСМ України за 1966 рік присуджена автору сценарію і режисеру Євгенові Шерстобитову.

Приз ЦК ЛКСМ України — найкращому фільму для молоді; диплом Євгенові Шерстобитову за кращу режисерську роботу — на кінофестивалі дитячих і юнацьких фільмів у Харкові, 1965 р.

Спеціальний диплом Євгену Шерстобитову за вірність дитячій темі у кіно — на кінофестивалі дитячих та юнацьких фільмів в Одесі, 1966 р.

Зачарована Десна, 1964 р.
Зачарованная Десна

Спільно з кіностудією “Мосфільм”
Сценарій  Олександр Довженко
Режисер   Юлія Солнцева
Оператор Олексій Темерін

Спеціальний диплом МКФ у Сан-Себастьяні (Іспанія), 1965 р.

Хочу вірити, 1965 р.
Хочу верить

Сценарій Ігор Голосовський
                Микола Мащенко

Режисер  Микола Мащенко
Оператор Ігор Бєляков

Диплом Миколі Мащенку за краще втілення молодіжної теми — на кінофестивалі дитячих і юнацьких фільмів у Харкові, 1965 р.

Загибель ескадри, 1965 р.
Гибель эскадры

Сценарій Олександр Корнійчук
Режисер   Володимир Довгань
Оператор Вадим Верещак

Диплом художнику Володимиру Агранову за художньо-декораративне оформлення — на ВКФ у Києві, 1966 р.

Криниця для спраглих, 1965 р.
Родник для жаждущих

Сценарій     Іван Драч
Режисер      Юрій Іллєнко
Оператори  Юрій Іллєнко
                     Володимир Давидов

Картина отримала високу оцінку преси і кінокритиків (призи не присуджувались) — на МКФ у Сан-Франциско (США), 1988 р.

 

Нема невідомих солдатів, 1965 р.
Нет неизвестных солдат

Сценарій  Цезар Солодар
Режисер   Суламіф Цибульник
Оператор Микола Кульчицький

Диплом за краще виконання жіночої ролі Наталії Ричаговій — на кінофестивалі дитячих і юнацьких фільмів у Харкові, 1965 р.

Гадюка, 1965 р.
Гадюка

Сценарій  Григорій Колтунов
Режисер   Віктор Івченко
Оператор Михайло Чорний

Державної премії України ім. Т.Г.Шевченка 1967 р. удостоєно режисера Віктора Івченка. Диплом Нінелі Мишковій за роль Ольги Зотової — на ВКФ у Києві, 1966 р.

Перевірено – мін немає, 1965 р.
Проверено – мин нет

Спільно з кіностудією “Ловченфільм” (Югославія)

Сценарій  Предраг Голубович
                  Олександр Сацький
                  Ратко Джурович
                  Юрій Лисенко
                  Здравко Велимирович
                  Павло Загребельний

Режисери Юрій Лисенко
                  Здравко Велимирович

Оператор Сергій Лисецький

Диплом за вдале спільне виробництво;

Спеціальний диплом фестивалю Ользі Лисенко за роль радистки — на МКФ у Пулі (Югославія), 1965 р.

Бур’ян, 1966 р.
Бурьян

Сценарій  Євген Митько
Режисер   Анатолій Буковський
Оператор Микола Кульчицький

За високу виконавчу майстерність у фільмах “Сон” та “ Бур’ян” Івана Миколайчука удостоєно премії ім. Миколи Островського, 1967 р.

Їх знали тільки в обличчя, 1966 р.
Их знали только в лицо

Сценарій Белла Юнгер
                 Едуард Ростовцев

за участю Ігоря Луковського
Режисер   Антон Тимонішин
Оператор Вадим Верещак

Диплом за кращий пригодницький фільм; диплом Вадиму Верещаку за кращу операторську роботу — на кіно-фестивалі республік Закавказзя та України у Тбілісі, 1967р.

Два роки над прірвою, 1966 р.
Два года над пропастью

Сценарій Віктор Дроздов
                 Олександр Євсєєв
                 Леонід Трауберг

Режисер   Тимофій Левчук
Оператор Володимир Войтенко

Диплом фестивалю; приз актрисі Сільвії Сергєйчиковій за роль Марії Груздової; диплом художнику Володимиру Агранову — на кінофестивалі республік Закавказзя та України у Тбілісі, 1967 р.

Туманність Андромеди, 1967 р.
Туманность Андромеды

Сценарій  Володимир Дмитрієвський
                  Євген Шерстобитов

Режисер   Євген Шерстобитов
Оператор Микола Журавльов

Диплом журі МКФ науково-фантастичних фільмів у Трієсті (Італія), 1968 р.

З нудьги, 1968 р.
Скуки ради

Сценарій Артур Войтецький
                 Юрій Іллєнко
                 Юрій Пархоменко
                 Євген Хринюк

Режисер   Артур Войтецький
Оператор Валерій Башкатов

Почесна грамота фестивалю; диплом актрисі Майї Булгаковій; приз видавництва “Мистецтво” (Єреван) Валерію Башкатову — на кінофестивалі республік Закавказзя та України в Єревані, 1968 р.

Совість, 1968 р.
Совесть

Сценарій Володимир Денисенко
                 Василь Земляк

Режисер   Володимир Денисенко
Оператор Олександр Деряжний

Приз за видатний внесок у розвиток українського кіно Володимиру Денисенку (посмертно); приз журі кінокритиків — на Першому Всеукраїнському кінофестивалі у Києві, 1991 р.

Камінний хрест, 1968 р.
Каменный крест

Сценарій  Іван Драч
Режисер   Леонід Осика
Оператор Валерій Квас

Диплом за кращу операторську роботу: Валерію Квасу, диплом за кращу чоловічу роль Бориславу Брондукову — на ВКФ у Ленінграді, 1968 р.

Перша премія “Золота Оранта” Леоніду Осиці — на кінофестивалі православного мистецтва “Золота Оранта” у Києві, 1995 р.

Анничка, 1968 р.
Аннычка

Сценарій Борис Загорулько
                 Віктор Івченко

Режисер   Борис Івченко
Оператор Микола Кульчицький

Спеціальна премія журі — “Золота башта Байона” — МКФ у Пномпені (Камбоджа), 1969 р.

Диплом Борису Івченку за режисерський дебют – на кінофестивалі республік України і Закавказзя у Києві, 1969 р.

Варчина земля, 1969 р.
Варькина земля

Сценарій    Віктор Богатирьов
Режисер     Анатолій Буковський
Оператори Михайло Бєліков
                    Ігор Бєляков
                    Віталій Зимовець

Приз за кращий багатосерійний кольоровий фільм — на ВКФ телевізійних фільмів у Москві, 1969 р.

Поштовий роман, 1969 р.
Почтовый роман

Сценарій  Данило Храбровицький
Режисер   Євген Матвєєв
Оператор Вадим Іллєнко

Почесний диплом МКФ в Осаці (Японія), 1969 р.

Приз та перша премія за кращий історико-революційний фільм — на ВКФ у Мінську, 1970р.

70-80