Click here!Click here!

 

Содержание

Зміст

Contents

ЮНОСТЬ ИНВЕСТ

Киностудия Довженко

Награды

Кастинг

Пишите нам


 
 


ФІЛЬМИ ТА МИТЦІ КІНОСТУДІІ ІМЕНІ О.ДОВЖЕНКА, УДОСТОЄНІ ДЕРЖАВНИХ І РЕСПУБЛІКАНСЬКИХ ПРЕМІЙ, ПРИЗІВ ТА НАГОРОД КІНОФЕСТИВАЛІВ

Роки: 28-40 40-50 50-60 60-70 70-80 80-90 1990-2000

Шлях до серця, 1970 р.
Путь к сердцу

Сценарій  Юрій Щербак
Режисер   Віктор Івченко
Оператор Олексій Прокопенко

Срібна медаль МКФ ООН та Червоного Хреста “Медицина і гуманізм” у Варні (Болгарія), 1971 р.

Комісари, 1970 р.
Комиссары

Сценарій  Борис Тарасенко
                  Микола Мащенко

Режисер   Микола Мащенко
Оператор Олег Мартинов

Миколу Мащенка удостоєно премії ім. М.Островського 1970 р. за створення фільмів “Хочу вірити”, “Дитина” і “Комісари”.

Білий птах з чорною ознакою,1970
Белая птица с черной отметиной

Сценарій Юрій Іллєнко
                 Іван Миколайчук

Режисер   Юрій Іллєнко
Оператор Вілен Калюта

Золота медаль МКФ у Москві, 1971 р.

Відбіркова премія “Срібні сирени” — на МКФ у Сорренто (Італія), 1972 р.

Родина Коцюбинських, 1970 р.
Семья Коцюбинских

Сценарій Олександр Левада
Режисер   Тимофій Левчук
Оператор Володимир Войтенко

Державної премії України ім. Т.Г.Шевченка 1971 р. удостоєні: Олександр Левада, Тимофій Левчук та виконавець ролі М.М.Коцюбинського Олександр Гай.

Голубе і зелене, 1970 р.
Голубое и зелёное

Сценарій  Юрій Казаков
Режисер   Віктор Гресь
Оператор Віталій Зимовець

Диплом журі Віктору Гресю за творчий пошук — на кінофестивалі “Молоді – молодим” у Дніпропетровську, 1971р.

Секретар парткому, 1970 р.
Секретарь парткома

Сценарій  Віктор Богатирьов
Режисери Микола Ільїнський
                  Олег Ленціус

Оператор Вадим Верещак

Премія і диплом ВКФ телефільмів у Мінську, 1971р.

Ніна, 1971 р.
Нина

Сценарій  Сергій Смирнов
Режисери Олексій Швачко
                  Віталій Кондратов

Оператор Олександр Пищиков

Диплом і приз Запорізького обкому комсомолу — на кіно-фестивалі дитячих і юнацьких фільмів у Запоріжжі, 1972р.


Захар Беркут, 1971 р.
Захар Беркут

Сценарій та тексти пісень Дмитро                                             Павличко
Режисер                              Леонід Осика
Оператор                            Валерій Квас

Приз і премія за відтворення на екрані традицій народного героїчного епосу — на ВКФ у Тбілісі, 1972 р.

Головний приз; Спеціальний диплом Валерію Квасу за оригінальну операторську роботу — на кінофестивалі “Молоді – молодим” у Дніпропетровську, 1971 р.

Бумбараш, 1971 р.
Бумбараш

Сценарій    Євген Митько
Режисери   Микола Рашеєв
                    Аркадій Народицький

Оператори Віталій Зимовець
                    Борис М’ясников

Друга премія ВКФ телевізійних фільмів у Ташкенті, 1973 р.

Тут нам жити, 1972 р.
Здесь нам жить

Сценарій  Микола Зарудний
Режисер   Анатолій Буковський
Оператор Ігор Бєляков

Головний приз “Кришталевий кубок” та диплом “За вдале втілення образів трудівників сучасного колгоспного села” — на Республіканському кінофестивалі у Жданові, 1973 р.

Лаври, 1972 р.
Лавры

Сценарій  Павло Загребельний
Режисер   Володимир Горпенко
Оператор Сергій Лисецький

Диплом за режисерський дебют Володимиру Горпенку, диплом за яскраву операторську роботу Сергію Лисецькому — на Республіканському кінофестивалі у Жданові, 1973р.

Адреса вашого дому , 1972 р.
Адрес вашего дома

Сценарій    Ярослав Верещак
                   Євген Хринюк

Режисер     Євген Хринюк
Оператори Олексій Мішурін
                    Олександр Деряжний

Приз глядачів — на Республіканському кінофестивалі у Жданові, 1973 р.

Премія Миколі Крючкову за виконання головної ролі — на ВКФ в Алма-Аті, 1973 р.

Щовечора після роботи, 1973 р.
Каждый вечер после работы

Сценарій Костянтин Єршов
                 Олег Прокопенко

Режисер   Костянтин Єршов
Оператор Микола Кульчицький

Приз Держкіно України: диплом Миколі Кульчицькому за операторську роботу — на кінофестивалі “Молоді-молодим” у Львові, 1973 р.

В бій ідуть тільки “старики”, 1973 р.
В бой идут одни “старики”

Сценарій  Леонід Биков
                  Євген Онопрієнко
                  Олександр Сацький

Режисер   Леонід Биков
Оператор Володимир Войтенко

Премія Товариства чехословацько-радянської дружби — на МКФ у Карлових Варах, 1974 р.

Перша премія; приз Міністерства оборони; премія Леоніду Бикову за виконання чоловічої ролі – на ВКФ у Баку, 1974 р.

Гран-прі у Пулі (Югославія), 1974 р.

Повість про жінку, 1973 р.
Повесть о женщине

Сценарій та режисура Володимир                                       Денисенко
Оператори                   Василь                                       Трушковський
                                      Володимир Шабалін

Диплом Наталії Наум за виконання головної ролі — на Республіканському кінофестивалі у Жданові, 1975 р.

Народжена революцією, 1974 – 1977 роки
Рождённая революцией

Сценарій Олексій Нагорний
                 Гелій Рябов

Режисер   Григорій Кохан
Оператор Фелікс Гілевич

Державної премії СРСР 1978 року удостоєні: автори сценарію Олексій Нагорнийі Гелій Рябов, режисер Григорій Кохан, оператор Фелікс Гілевич, виконавці головних ролей Євген Жариков і Наталія Гвоздикова.

Товариш бригада, 1973 р.
Товарищ бригада

Сценарій  Олександр Сацький
Режисер   Григорій Ліпшиць
Оператор Сурен Шахбазян

Перший приз ВКФ телефільмів у Донецьку, 1974р.

Весілля, 1974 р.
Свадьба

Спільно з Фільмскі студіо Титоград (Югославія)

Сценарій Радомир Шаранович
                 Віктор Гов’яда
                 Милорад Бошкович

Режисер   Радомир Шаранович
Оператор Вадим Іллєнко

Премія федерального ЦК Чехословацького Союзу анти-фашистських борців — на МКФ у Карлових Варах, 1974 р.

Білий башлик, 1974 р.
Белый башлык

Сценарій  Баграт Шинкуба
Режисер   Володимир Савельєв
Оператор Вадим Іллєнко

Спеціальний диплом за сценарій і постановку; премія звукооператору Леоніду Вачі за краще звукове рішення — на ВКФ у Кишиневі, 1975 р.

Юркові світанки, 1974 р.
Юркины рассветы

Сценарій  Віктор Богатирьов
Режисер   Микола Ільїнський
Оператор Вадим Верещак

Премії ім.Островського 1976 р. удостоєні: Віктор Богатирьов, Микола Ільїнський, Вадим Верещак.

Глядацька анкета назвала фільм “Юркові світанки” кращим телефільмом року й присудила йому приз ЦК ВЛКСМ “Орлятко”.

Як гартувалася сталь, 1974 р.
Как закалялась сталь

Сценарій  Олександр Алов
                  Володимир Наумов

Режисер   Микола Мащенко
Оператор Олександр Ітигілов

Премія телебачення НДР “Золота лаврова гілка” у 1974 р.

Головний приз фестивалю та приз ЦК ЛКСМ Грузії — на ВКФ телефільмів у Тбілісі, 1975 р.

Премія Ленінського комсомолу 1974 р.: Миколі Мащенку, Олександру Ітигілову, акторам — Володимиру Конкіну, Федору Панасенку, Костянтину Степанкову.

Гуси-лебеді летять, 1974 р.
Гуси-лебеди летят

Сценарій  Михайло Стельмах
Режисер   Олександр Муратов
Оператор Василь Курач

Вручені: приз і диплом Спілки письменників Молдови Михайлу Стельмаху та приз і диплом Спілки композиторів Молдови Мирославу Скорику – на ВКФ у Кишиневі, 1975 р.

Приз Спілки кінематографістів України;

Спеціальні дипломи: Василю Курачу, композитору Мирославу Скорику і виконавцю дитячої ролі Володі Чубареву – на Республіканському кінофестивалі дитячих і юнацьких фільмів у Києві, 1976 р.

Канал, 1975 р.
Канал

Сценарій Леонід Череватенко
                 Володимир Бортко

Режисер   Володимир Бортко
Оператор Василь Курач

Головний приз “Кришталевий кубок”, приз ЦК ЛКСМУ і диплом журі кінофестивалю “Молодість–76”.

Диплом Володимиру Бортку за кращий режисерський дебют – на ВКФ фільмів про робітничий клас у Челябінську, 1976 р.

Каштанка, 1975 р.
Каштанка

Сценарій  Віктор Гов’яда
Режисер   Роман Балаян
Оператор Олександр Ітигілов

Диплом Роману Балаяну за вдалу екранізацію; приз Держкіно України Олександру Ітигілову за операторську роботу — на кінофестивалі “Молоді-молодим” у Києві, 1977р.

 

Прості турботи, 1975 р.
Простые заботы

Сценарій Семен Журахович
                 Аркадій Красильщиков
                 Роман Фурман

Режисер   Ісак Шмарук
Оператор Олексій Прокопенко

Присуджено приз Олексію Прокопенку за кращу операторську роботу та диплом Валерії Заклунній за кращу жіночу роль — на Республіканському кінофестивалі у Жданові, 1975 р.

Червоний півень плімутрок, 1975 р.
Красный петух плимутрок

Сценарій  Вікторія Токарева
Режисер   Михайло Бєліков
Оператор Ігор Бєляков

Приз Михайлові Бєлікову за режисуру — на Республіканському кінофестивалі дитячих та юнацьких фільмів у Києві, 1975 р.


Там вдалині за рікою, 1975 р.
Там вдали за рекой

Сценарій  Євген Митько
Режисер   Михайло Іллєнко
Оператор Вадим Іллєнко

Приз режисеру-дебютанту Михайлові Іллєнку та Спеціальний диплом художнику Сергію Бржестовському — на Республіканському кінофестивалі дитячих та юнацьких фільмів у Києві, 1976 р.

Приз Держкіно України Михайлові Іллєнку за режисуру та диплом журі за кращу чоловічу роль Володимиру Шпудейку — на кінофестивалі “Молодість – 76”.

Дипломів Держкіно України, СК України, ЦК ЛКСМУ удостоєно Михайла Іллєнка за режисерський дебют — на кінофестивалі “Молоді – молодим”, Київ, 1977р.

Карпати, Карпати … , 1976 р.
Карпаты, Карпаты …

Сценарій  Ігор Болгарин
                 Віктор Смирнов

Режисер   Тимофій Левчук
Оператор Едуард Плучик

Золотими медалями ім. О.Довженка нагороджені творці картини: Ігор Болгарин, Віктор Смирнов, Тимофій Левчук, актор Костянтин Степанков.

Премія Т.Левчуку за послідовне втілення героїко-патріотичної теми і премія за краще виконання чоловічої ролі Костянтину Степанкову — на ВКФ у Ризі, 1977 р.

Премія “За яскраве втілення образів героїв партизанського руху в роки Великої Вітчизняної війни” — на Кінофестивалі трудящих Чехословаччини, 1978 р.

Ати – бати, йшли солдати … , 1976
Аты – баты, шли солдаты …

Сценарій  Борис Васильєв
                  Кирило Рапопорт

Режисер   Леонід Биков
Оператор Володимир Войтенко

Державної премії України ім. Т.Г.Шевченка 1977 року за роботу над фільмом удостоєно Леоніда Бикова. Фільм одержав один з Головних призів кінофестивалю трудящих Чехословаччини у Босковіце, 1977 р.

Бути братом , 1976 р.
Быть братом

Сценарій  Валентина Колемиш
Режисер   Григорій Ліпшиць
Оператор Наум Слуцький

Приз за кращий телевізійний фільм — на Республіканському кінофестивалі у Кременчуці, 1978 р.

Свято печеної картоплі, 1976 р.
Праздник печёной картошки

Сценарій  Євген Онопрієнко
Режисер   Юрій Іллєнко
Оператор Вадим Іллєнко

На Республіканському кінофестивалі у Кременчуці, 1978, дипломів удостоєні: Людмила Єфіменко за виконання головної ролі, Вадим Іллєнко за кращу операторську роботу, Анатолій Чорнооченко за краще звукове оформлення.

Така вона, гра, 1976 р.
Такая она, игра

Сценарій  В’ячеслав Винник
                  Станіслав Токарев

Режисери Микола Малецький
                  Володимир Попков

Оператор Микола Журавльов

Бронзова медаль ВКФ спортивних фільмів у Ленінграді, 1979 р.

Шлях до Софії, 1977 р.
Путь к Софии

Спільно зі “Студією ігрових фільмів” (Болгарія)

Сценарій  Стефан Дичев
Режисер   Микола Мащенко
Оператор Венец Димитров

Авторський колектив творців картини – Стефан Дичев, Микола Мащенко, Венец Димитров – удостоєно “Нагороди Софіїї”. Це приз, яким нагороджують авторів кращих творів літератури й мистецтва про столицю Болгарії. Миколі Мащенку присвоєно звання “Почесний громадянин Софії та вручено орден Кирила і Мефодія.

Перед екзаменом, 1977 р.
Перед экзаменом

Сценарій  Вікторія Токарева
Режисер   В’ячеслав Криштофович
Оператор Василь Трушковський

Диплом В’ячеславу Криштофовичу за режисуру — на кінофестивалі “Молодість — 78”.

Р.В.Р., 1977 р.
Р.В.С.

Сценарій  Юрій Чулюкін
Режисер   Олексій Мороз
Оператор Микола Кульчицький

Приз режисерові Олексію Морозу за вдале втілення на екрані історико-революційної теми — на кінофестивалі “Молодість – 77”.

Весь світ в очах твоїх, 1977 р.
Весь мир в глазах твоих

Сценарій  Геннадій Бокарев
Режисери Станіслав Клименко
                  Іван Симоненко

Оператор Валерій Рожко

Головний приз фестивалю, приз глядацьких симпатій; дипломи: художникам Михайлу Юферову і Миколі Поштаренку, виконавцю головної ролі Володимиру Шпудейку, композитору Ігору Покладу — на Республіканському кінофестивалі у Кременчузі, 1978 р.

Дипломи Станіславу Клименку та Івану Симоненку за режисерський дебют — на інофестивалі “Молодість – 78”.

Спокута чужих гріхів, 1978 р.
Искупление чужих грехов

Сценарій  Василь Сичевський
Режисер   Валерій Підпалий
Оператор Сергій Лисецький

Вручені дипломи виконавцям головних ролей Ніні Івашовій та Івану Гаврилюку — на кінофестивалі “Молодість – 78”.

Сапоги всмятку, 1978 р.
Сапоги всмятку

Сценарій та режисура Михайло Іллєнко
Оператор                      Вадим Іллєнко

Приз Держкіно України та диплом журі Михайлові Іллєнку за режисуру — на кінофестивалі “Молодість – 78”

Будьте напоготові, ваша високосте!, 1978 р.
Будьте готовы, ваше высочество!

Сценарій Володимир Григор’єв
                 Марк Розовський

Режисер   Володимир Попков
Оператор Микола Журавльов

Приз глядачів за кращий фільм для дітей на інтернаціональну тему — на Республіканському кінофестивалі у Кіровограді, 1978 р.

Голубі блискавки, 1978 р.
Голубые молнии

Сценарій Олександр Кулєшов
                 Кирило Рапопорт

Режисер   Ісак Шмарук
Оператор Олексій Прокопенко

Приз за кращий фільм на війсково-патріотичну тему — на Республіканському кінофестивалі дитячих та юнацьких фільмів у Кіровограді, 1978р.

Женці, 1978 р.
Жнецы

Сценарій та режисура Володимир Денисенко
Оператор                      Микола Кульчицький

За роботу над фільмом Володимира Денисенка удостоєно Державної премії України ім. Т.Г.Шевченка 1979 року.

Приз МКФ в Ашхабаді, 1979 р.

Головний приз фестивалю; приз Держкіно України В.Денисенку за режисуру, диплом журі М.Кульчицькому за операторську роботу – на Республіканському кінофестивалі у Ворошиловграді, 1980 р.

Любаша, 1978 р.
Любаша

Сценарій  Василь Матушкін
                 Олександр Муратов

Режисер   Олександр Муратов
Оператор Олександр Яновський

Приз та диплом фестивалю за кращий фільм для дітей; приз глядацьких симпатій; диплом виконавиці головної ролі Олені Холодовій — на ВКФ в Ашхабаді, 1979 р.

Під сузір’ям Близнюків, 1978 р.
Под созвездием Близнецов

Сценарій  Ігор Росоховатський
Режисер   Борис Івченко
Оператор Сергій Стасенко

Приз і диплом журі Республіканського кінофестивалю у Ворошиловграді, 1980 р.

Своє щастя, 1979 р.
Своё счастье

Сценарій Раміз Фаталієв
                 В’ячеслав Криштофович

Режисер   В’ячеслав Криштофович
Оператор Вілен Калюта

Спеціальний приз ВКФ телефільмів у Баку, 1979р.

Вавилон ХХ, 1979 р.
Вавилон ХХ

Сценарій  Василь Земляк
                  Іван Миколайчук

Режисер   Іван Миколайчук
Оператор Юрій Гармаш

Головний приз кінофестивалю “Молодіть – 79”.

Приз Івану Миколайчуку за режисуру — на МКФ у Душанбе, 1980 р.

Смужка нескошених диких квітів,1979 р.
Полоска нескошенных диких цветов.

Сценарій Олесь Гончар
                 Юрій Іллєнко

Режисер   Юрій Іллєнко
Оператор Андрій Владимиров

Спеціальний диплом журі кінофестивалю дитячих і юнацьких фільмів в Івано-Франківську, 1981 р.

80-90