Click here!Click here!

 

Содержание

Зміст

Contents

ЮНОСТЬ ИНВЕСТ

Киностудия Довженко

Награды

Кастинг

Пишите нам


 
 


ФІЛЬМИ ТА МИТЦІ КІНОСТУДІІ ІМЕНІ О.ДОВЖЕНКА, УДОСТОЄНІ ДЕРЖАВНИХ І РЕСПУБЛІКАНСЬКИХ ПРЕМІЙ, ПРИЗІВ ТА НАГОРОД КІНОФЕСТИВАЛІВ

Роки: 28-40 40-50 50-60 60-70 70-80 80-90 1990-2000

Овід, 1980 р.
Овод

Сценарій Валерій Фрід
                 Юлій Дунський

Режисер   Микола Мащенко
Оператор Сергій Стасенко

Вручено приз “ Золота німфа Монте-Карло” акторові Андрію Харитонову за виконання ролі Овода — на МКФ у Монте-Карло (Монако), 1981р.

Приз ЦК ЛКСМУ Андрію Харитонову — на кінофестивалі “Молодість – 80”.

Державної премії України ім. Т.Г.Шевченка 1982 року удостоєні: режисер Микола Мащенко, актори Сергій Бондарчук, Андрій Харитонов.

Дударики, 1980 р.
Дударики

Сценарій Анатолій Щербак
                 Євген Митько

Режисер   Станіслав Клименко
Оператор Василь Курач

Призів і нагород удостоєні виконавці головних ролей Наталя Сумська та Ярослав Гаврилюк на кінофестивалі “Молодість – 80”.

Чорна курка, або Підземні жителі, 1980 р.
Чёрная курица, или Подземные жители.

Сценарій    Тимур Зульфікаров
Режисер     Віктор Гресь
Оператори Андрій Владимиров
                    Павло Степанов

Головний приз фестивалю “За кращий фільм для дітей і юнацтва”; Спеціальний приз Віталію Сідлецькому “За кращу дитячу роль” — на ВКФ у Вільнюсі, 1981 р.

Диплом журі і приз творчій групі: Віктору Гресю, Андрію Владимирову, Павлу Степанову, Олексію Левченку, художникам по костюмах Галині Фоміній та Дагмарі Селецькій – на Всесоюзному тижні-огляді робіт молодих кінематографістів у Мінську, 1981 р.

Спеціальний приз глядацького журі та журі старшокласників – “Наймудрішій казці” — на ВКФ “Казка” у Москві, 1981 р.

Золотий приз; Спеціальний приз Віталію Сідлецькому за виконання ролі хлопчика; приз Спілки художників СРСР — на ВКФ у Москві, 1981 р.

Спеціальний приз журі МКФ у Джифоні, Італія, 1981 р.

Спеціальний приз журі ”За якість, багатство постановки та художню довершеність” — на МКФ у Турі, Франція, 1982 р.

Гран-прі юного глядача — на МКФ у Пуатьє,Франція, 1983р.

Диплом журі МКФ у Ліоні, Франція, 1983 р.

Лісова пісня. Мавка, 1980 р.
Лесная песня. Мавка

Сценарист, режисер та оператор
Юрій Іллєнко

Приз за пошук зображальних засобів у кіно — на ВКФ у Вільнюсі, 1981 р.

Будемо чекати, повертайся!, 1981.
Будем ждать, возвращайся !

Сценарій Лариса Прус
за участю Василя Соловйова
Режисер   Микола Малецький
Оператор Вілен Калюта

Приз ЦК ЛКСМУ і диплом Миколі Малецькому за краще втілення молодіжної теми; приз і диплом Держтелерадіо України Миколі Малецькому за режисуру — на кінофестивалі “Молодість-81”.

Високий перевал, 1981 р.
Высокий перевал

Сценарій та режисура Володимир                                       Денисенко
Оператор                     Микола Кульчицький

Приз і диплом ВКФ у Таллінні, 1982 р.

Диплом Олександру Денисенку за кращу чоловічу роль — на кінофестивалі “Молодість–82”.

Жінки жартують серйозно, 1981 р.
Женщины шутят всерьез

Сценарій та режисура Костянтин Єршов
Оператор                      Микола Кульчицький

Приз і диплом Михайлу Битному-Шляхті за кращу чоловічу роль — на кінофестивалі “Молодість–83”.

Мужність, 1981 р.
Мужество

Сценарій  Олександр Шлепянов
Режисер   Борис Савченко
Оператор Валерій Рожко

Приз Держкіно СРСР і диплом Борису Савченку за режисерську роботу — на Республіканському кінофестивалі у Жданові, 1981 р.

Ніч коротка, 1981 р.
Ночь коротка

Сценарій Михайло Бєліков
                 Володимир Меньшов

Режисер   Михайло Бєліков
Оператор Василь Трушковський

Гран-прі МКФ у Мангеймі (ФНР), 1982 р.

Перший приз і диплом ВКФ у Таллінні, 1982р.

Головний приз фестивалю і диплом журі; призи і дипломи: художнику Олексію Левченку, художнику по костюмах Галині Фоміній, актрисі Ніні Шаролаповій, виконавиці дитячої ролі Оленці Середі — на Республіканському кінофестивалі дитячих та юнацьких фільмів в Івано-Франківську, 1981р.

Премії ім. М.Островського 1982 року удостоєні: Михайло Бєліков, Василь Трушковський, Олексій Левченко.

Яблуко на долоні, 1981 р.
Яблоко на ладони

Сценарій  Олександр Гусельников
Режисер   Микола Рашеєв
Оператор Валерій Анісімов

Диплом Валерію Анісімову за кращу операторську роботу — на кінофестивалі “Молодість-81”.

Ярослав Мудрий, 1981 р.
Ярослав Мудрый

Спільно з кіностудією “Мосфільм”

Сценарій Павло Загребельний
                 Михайло Вепринський
                 Григорій Кохан

Режисер   Григорій Кохан
Оператор Фелікс Гілевич

Приз і диплом ВКФ у Таллінні, 1982 р. – за кращий художній фільм.

Історія одного кохання, 1981 р.
История одной любви

Сценарій та режисура Артур Войтецький
Оператори                    Олексій Прокопенко
                                       Валерій Башкатов

Диплом фетивалю і приз газети “Советская культура” — на ВКФ телефільмів в Єревані, 1981р.

Якщо ворог не здається…, 1982 р.
Если враг не сдаётся…

Сценарій Євген Онопрієнко
Режисер   Тимофій Левчук
Оператор Едуард Плучик

Диплом і приз Міністерства оборони та Головного політуправління РА й ВМФ — на ВКФ у Ленінграді, 1983 р.

Без року тиждень, 1982 р.
Без году неделя

Сценарій Віктор Черевков
                 Роман Фурман

Режисер   Микола Засєєв
Оператор Вадим Верещак

Призів Республіканського кінофестивалю у Жданові, 1983р., удостоєні: Микола Засєєв за втілення сучасної теми на екрані, Маргарита Сергєєчева за втілення образу молодого сучасника.

Повернення Баттерфляй, 1982 р.
Возвращение Баттерфляй

Сценарій  Валерія Врублевська
Режисер   Олег Фіалко
Оператор Геннадій Енгстрем

Диплом і приз журналу “Советский экран” — на ВКФ у Ленінграді, 1983 р.

Диплом Олені Сафоновій за яскравий акторський дебют — на кінофестивалі “Молодість – 83”.

Сімейна справа, 1982 р.
Семейное дело

Сценарій  Раміз Фаталієв
Режисер   Микола Малецький
Оператор Ігор Бєляков

На Республіканському кінофестивалі у Жданові, 1983 р. призів удостоєні: режисер Микола Малецький та оператор Ігор Бєляков.

Ще до війни, 1982 р.
Еще до войны

Сценарій  Артур Войтецький
Режисер   Борис Савченко
Оператор Валерій Квас

Перша премія та приз журі, приз СК СРСР — на ВКФ телефільмів в Алма-Аті, 1983 р.

Польоти уві сні та наяву, 1982 р.
Полеты во сне и наяву

Сценарій  Віктор Мережко
Режисер   Роман Балаян
Оператор Вілен Калюта

Державної премії СРСР 1987 року удостоєні: Віктор Мережко, Роман Балаян, Вілен Калюта, актор Олег Янковський.

Провал операції “Велика Ведмедиця”, 1983
Провал операции “Большая Медведица”

Сценарій Лев Корнешов
за участю Анатолія Буковського
Режисер   Анатолій Буковський
Оператор Валерій Башкатов

За створення кращого фільму про чекістів Лев Корнешов, Анатолій Буковський та актриса Ніна Антонова удостоєні премії КДБ СРСР, 1985 р.

Повернення з орбіти, 1983 р.
Возвращение с орбиты

Сценарій  Євген Мєсяцев
Режисер   Олександр Сурін
Оператор Сергій Стасенко

Спеціальний приз і диплом ВКФ у Києві, 1984 р.

Вир, 1983 р.
Водоворот

Сценарій  Олександр Сацький
Режисер   Станіслав Клименко
Оператор Микола Кульчицький

Головний приз Республіканського фестивалю у Жданові, 1983 р.

Диплом акторові Дмитру Наливайчуку за дебют у кіно — на кінофестивалі “Молодість–83”.

Премії ім. М.Островського 1984 р. удостоєно режисера Станіслава Клименка за роботу над фільмами “Весь світ в очах твоїх”, “Дударики” і “Вир”.

Легенда про княгиню Ольгу, 1983 р.
Легенда о княгине Ольге

Сценарій та режисура Юрій Іллєнко
Оператор                      Вілен Калюта

Почесний приз Києва Юрію Іллєнку та диплом Вілену Калюті за кращу операторську роботу- на ВКФ у Києві,1984.

Паризька драма, 1983 р.
Парижская драма

Сценарій і режисура Микола Мащенко
Оператор                   Геннадій Енгстрем

Диплом і приз Миколі Мащенку за послідовне втілення на екрані актуальної політичної проблематики, диплом журі акторові Кості Цоневу – на ВКФ у Києві, 1984р.

Ненаглядний мій, 1983 р.
Ненаглядный мой

Сценарій Віктор Астаф’єв
                 Артур Войтецький

Режисер   Артур Войтецький
Оператор Валерій Рожко

Приз Тетяні Шестаковій за краще виконання жіночої ролі — на ВКФ телефільмів у Києві, 1985р.


Карусель, 1983 р.
Карусель

Сценарій  Роман Фурман
Режисер   Володимир Попков
Оператор Ігор Бєляков

Головний приз — “Злата Прага” — на МКФ телефільмів у Празі, 1984 р.

Раптовий викид, 1983 р.
Внезапный выброс

Сценарій  Георгій Шевченко
Режисер   Борис Івченко
Оператор Микола Кудрявцев

Приз глядацького журі; приз шахтарів акторові Лесю Сердюку за яскраве втілення образу командира рятувальників — на Республіканському кінофестивалі у Жданові, 1983р.

Карастоянови, 1983 р.
Карастояновы

Спільно з кіностудією “Бояна” (Болгарія)

Сценарій    Іван Крумов
                   Микола Мащенко

Режисер     Микола Мащенко
Оператори Фелікс Гілевич
                    Цанко Цанчев

Приз Спілки кінематографістів України актрисі Ірині Малишевій за краще виконання жіночих ролей — Георгіци та Лілі Карастоянових — на кінофестивалі “Молодість – 83”.

Одиниця “з обманом”, 1984 р.
Единица “с обманом”

Сценарій Олександр Гусельников
Режисер   Андрій Праченко
Оператор Василь Курач

Другий приз ВКФ у Києві, 1984 р.

Приз дитячого журі — на Всесоюзному тижні фільмів в Алма-Аті, 1984 р.

Спеціальний диплом МКФ гумору і сатири у Габрові, Болгарія, 1985р. – за кращий комедійний фільм для дітей.

Головний приз “Кришталевий кубок” режисерові Андрію Праченку за кращий фільм на сучасну тему; приз ЦК ЛКСМУ за кращий фільм для дітей і юнацтва, приз Міністерства освіти за кращий фільм для підлітків — на кінофестивалі “Молодість – 84”.

Благі наміри, 1984 р.
Благие намерения

Сценарій  Альберт Ліханов
Режисер   Андрій Бенкендорф
Оператор Олександр Яновський

Почесний диплом журі дитячих фільмів та диплом Міністерства освіти СРСР — на МКФ у Москві, 1985 р.

Спеціальний приз журі МКФ дитячих та юнацьких фільмів у Хіхоні, Іспанія, 1985 р.
Приз журі ВКФ у Мінську, 1985 р.

Головний приз Держкіно України; приз дитячого журі “Кращому фільму фестивалю”; почесний диплом виконавиці головної ролі Марині Яковлевій — на Республіканському кінофестивалі дитячих та юнацьких фільмів у Хмельницькому, 1985 р.

 

Канкан в Англійському парку, 1984.
Канкан в Английском парке

Сценарій  Валерій Підпалий
                  Ростислав Самбук

Режисер   Валерій Підпалий
Оператор Вадим Верещак

Спеціальний диплом журі ВКФ у Мінську, 1985р.

У полоні у привидів, 1984 р.
У призраков в плену

Сценарій  Віктор Копилець
Режисер   Анатолій Іванов
Оператор Борис М’ясников

Приз Спілки кінематографістів України; дипломи: Віктору Копильцю і актрисі Людмилі Сосюрі — на Республіканському кінофестивалі дитячих та юнацьких фільмів у Хмельницькому, 1985 р.

Третій у п’ятому ряду, 1984 р.
Третий в пятом ряду

Сценарій  Катерина Маркова
Режисер   Сергій Олійник
Оператор Валерій Башкатов

Премія МКФ у Празі (Чехословаччина), 1985р., за кращий сценарій.

Вантаж без маркірування, 1984 р.
Груз без маркировки

Сценарій  Володимир Мазур
Режисер   Володимир Попков
Оператор Валерій Анісімов

Приз за вдале вирішення героїко-пригодницької теми; приз і диплом Олексію Горбунову за виконання головної ролі, диплом за операторську роботу Валерію Анісімову — на Республіканському кінофестивалі дитячих та юнацьких фільмів у Хмельницькому, 1985 р.

Прелюдія долі, 1984 р.
Прелюдия судьбы

Сценарій    Станіслав Калінічев
Режисер     Сергій Лисецький
Оператори Сергій Лисецький
                    В’ячеслав Онищенко

Приз за кращу музичну картину на Республіканському кінофестивалі у Жданові, 1985р.

І прекрасна мить перемоги, 1984 р.
И прекрасный миг победы

Сценарій та режисура В’ячеслав Винник
Оператор                     Валерій Грозак

Срібна медаль ВКФ спортивних фільмів у Ризі, 1986 р.

Вклонися до землі, 1985 р.
Поклонись до земли

Сценарій   Валентин Єжов
за участю  Володимира Любомудрова
                  Леоніда Осики
Режисер   Леонід Осика
Оператор Валерій Квас

Приз Держкіно України та диплом Республіканського фестивалю у Жданові, 1985р., — Леоніду Осиці за втілення воєнно-патріотичної теми, диплом Валерію Квасу за операторську роботу.

Ми звинувачуємо, 1985 р.
Мы обвиняем

Сценарій Борис Антонов
                 Іван Менджерицький

Режисер  Тимофій Левчук
Оператор Едуард Плучик

Приз Спілки кінематографістів Казахстану — на ВКФ в Алма-Аті, 1986 р.

Стрибок, 1985 р.
Прыжок

Сценарій  Юрій Візбор
Режисер   Микола Малецький
Оператор Ігор Бєляков

Приз ЦК ЛКСМУ та диплом фестивалю творчому колективу картини; приз Держкіно України і диплом Ігорю Бєлякову — на Республіканському кінофестивалі у Жданові, 1986 р.

Осінні ранки, 1985 р.
Осенние утренники

Сценарій  Віктор Богатирьов
Режисер   Олександр Муратов
Оператор Олександр Яновський

Почесний диплом журі; диплом і приз Спілки кіне-матографістів України Любові Соколовій за кращу жіночу роль — на Республіканському кінофестивалі у Жданові,1985.

Ти хто?, 1986 р.
Ты кто?

Сценарій Віктор Копилець
                 Світлана Ільїнська

Режисер   Світлана Ільїнська
Оператор Василь Бородін

Приз кінофестивалю “Молоді-молодим”, Калінін, Росія, 1986 р.

Приз СК України “Довіра” — на кінофестивалі “Молодість – 86”.

Диплом і приз Держкіно Грузії за кращий короткометражний фільм – на Всесоюзному тижні-огляді робіт молодих кінематографістів у Тбілісі, 1986р.

Оберігай мене, мій талісман,1986р.
Храни меня, мой талисман

Сценарій  Рустам Ібрагімбеков
Режисер   Роман Балаян
Оператор Вілен Калюта

Золотой приз МКФ неореалістичних фільмів в Авеліно (Італія), 1986 р.

Головний приз “Золотий тюльпан” МКФ мистецтв у Стамбулі (Туреччина), 1987 р.

Які ж були ми молоді…,1985 р.
Как молоды мы были…

Сценарій та режисура Михайло Бєліков
Оператор                      Василь
                                      Трушковський

Державної премії України ім.Т.Г.Шевченка 1986 р. за роботу над фільмами “Ніч коротка” та “Які ж були ми молоді…” удостоєні: Михайло Бєліков, Василь Трушковський, художник Олексій Левченко.

Головний приз ВКФ в Алма-Аті, 1986 р.

Головний приз фестивалю; диплом та приз Держкіно України операторові Василю Трушковському; приз за краще виконання чоловічої ролі та приз глядацьких симпатій акторові Тарасу Денисенку — на Республіканському кінофестивалі у Жданові, 1985 р.

Приз спілки кінематографістів України Тарасу Денисенку за кращу чоловічу роль — на кінофестивалі “Молодість-85”.

Звинувачується весілля, 1986 р.
Обвиняется свадьба

Сценарій  Костянтин Єршов
за участю  Раміза Фаталієва
Режисер   Олександр Ітигілов
Оператор Олександр Яновський

Приз ЦК ЛКСМУ за кращий фільм для дітей та юнацтва на кінофестивалі “Молодість – 86”.
Премія ім. О.Довженка за кращий сценарій Костянтину Єршову (посмертно); приз Миколі Гриньку за кращу чоловічу роль — на Республіканському кінофестивалі у Дніпропетровську, 1988.

Самотня жінка бажає познайомитись …, 1986р.
Одинокая женщина желает познакомиться…

Сценарій  Віктор Мережко
Режисер   В’ячеслав Криштофович
Оператор Василь Трушковський

Приз МКФ у Монреалі (Канада), 1987 р., Ірині Купченко за кращу жіночу роль.

Приз Ірині Купченко за кращу жіночу роль — на Республіканському кінофестивалі у Дніпропетровську. 1988.

Філер, 1987 р.
Филёр

Сценарій    Рустам Ібрагімбеков
                    Роман Балаян

Режисер     Роман Балаян
Оператори Василь Трушковський
                    Богдан Вержбицький

Премія Олегові Янковському за кращу чоловічу роль — на Міжнародному кінотижні у Вальядоліді (Іспанія), 1988 р.

Чорна яма, 1987 р.
Чёрная яма

Сценарій  Аркадій Висоцький
Режисер   Анатолій Матешко
Оператор Олег Маслов-Лисичкін

Приз ВКФ у Баку, 1988 р. — за кращий короткометражний фільм.

Голий, 1987 р.
Голый

Сценарій  Костянтин Лопушанський
Режисер   Галина Шигаєва
Оператор Олександр Шумович

Гран-прі МКФ у Турині, Італія, 1988 р. — за кращий короткометражний фільм.

Солом’яні дзвони, 1987 р.
Соломенные колокола

Сценарист, режисер та оператор
Юрій Іллєнко

Приз Юрію Іллєнку за великий особистий внесок у розвиток українського кіномистецтва — на Республі-канському кінофестивалі у Дніпропетровську, 1988 р.

Приз акторові Лесю Сердюку за чоловічу роль — на МКФ у Карлових Варах (Чехословаччина), 1988 р.

Увійдіть, стражденні!, 1987 р.
Войдите, страждущие!

Сценарій  Анатолій Ткаченко
                  Леонід Осика

Режисер   Леонід Осика
Оператор Валерий Башкатов

Приз операторові Валерію Башкатову за зображальне вирішення — на Республіканському кінофестивалі у Дніпропетровську, 1988 р.

Все перемагає любов, 1987 р.
Все побеждает любовь

Сценарій Олесь Гончар
                 Микола Мащенко

Режисер   Микола Мащенко
Оператор Сергій Борденюк

Золотий приз традиційного кінофестивалю українських фільмів у Торонто (Канада), 1989р.

Приз акторові Костянтину Шафоренку за акторский дебют — на Республіканському кінофестивалі у Дніпропетровську, 1988 р.

Загибель богів, 1988 р.
Гибель богов

Сценарій  Євген Гуцало
Режисер   Андрій Дончик
Оператор Михайло Кретов

Приз Спілки кінематографістів України “Срібне яблуко” — на фестивалі- звіті “Дебюту”, 1988 р.

Нові пригоди янкі при дворі короля Артура, 1988 р.
Новые приключения янки при дворе короля Артура

Сценарій   Михайло Рощин
                   Віктор Гресь

Режисер     Віктор Гресь
Оператори Олександр Яновський
                    Едуард Тімлін

Фільм відзначено на Міжнародному форумі “Релігія і духовність”, Західний Берлін, 1990 р.

Любов до ближнього, 1988 р.
Любовь к ближнему

Сценарій  Олександр Бородянський
Режисер   Микола Рашеєв
Оператор Фелікс Гілевич

Премія МКФ комедійних фільмів у Габрові (Болгарія), 1989 р. – за режисуру.

Кордон на замку, 1988 р.
Граница на замке

Сценарій та режисура Сергій Лисенко
Оператор                      Ігор Крупнов

Приз СК України “Золоте яблуко” на щорічному кінофестивалі-звіті “Дебюту”, 1988р.

Диплом журі “За своєрідне втілення ідеї свободи особистості” та приз “Особливий погляд” Товариства друзів кіно України — на кінофестивалі “Молодість – 89”.

Приз за розвиток кіномови на ВКФ “Дебют” у Москві, 1990 р.

Смиренне кладовище, 1989 р.
Смиренное кладбище

Сценарій  Сергій Каледін
Режисер   Олександр Ітигілов
Оператор Вілен Калюта

На ВКФ акторів радянського кіно “Сузір’я – 90” (Калінін) призів удостоєні: за головну роль Володимир Гостюхін, за роль другого плану Лев Борисов.

Лебедине озеро.Зона, 1989 р.
Лебединое озеро.Зона

Спільно з Канадою, США, Швецією
Сценарій                    Сергій Параджанов
                                    Юрій Іллєнко

Режисер та оператор Юрій Іллєнко

Премія ФІПРЕССІ та премія молодої кінопреси “Ескор” на МКФ у Каннах (Франція), 1990 р.

В далеку путь, 1989 р.
В далекий путь

Сценарій  Аркадій Висоцький
Режисер   Олесь Янчук
Оператор Василь Бородін

Фільм отримав приз “Золотий Тризуб” на МКФ у Торонто (Канада), 1991 р.

Жах та й годі, 1989 р.
Тихий ужас

Сценарій та режисура Віктор Приходько
Оператор                      Григорій Булкот

Диплом ВКФ “Дебют” у Москві, 1990 р.

1990-2000