Click here!

 

Содержание

Зміст

Contents

ЮНОСТЬ ИНВЕСТ

Киностудия Довженко

Награды

Кастинг

Пишите нам


 
 

ГЕОГРАФИЯ КИНО

ГОЛЛІВУД

“Geography of Cinema” column begins the series about the places where the cinema became the part of the life. The first story is about Hollywood, the town of stars.


Сполучені Штати Америки, штат Каліфорнія, Лос-Анджелес — місто на узбережжі Тихого океану. Головний економічний центр Заходу США. Багатогалузева промисловість, видобуток нафти, великий міжнародний центр наукових досліджень, авіа- і морський порт. Тропічний клімат,на околицях — багаточисленні фешенебельні курорти. Місто простяглося вподовж узбережжя з півночі на південь більше ніж на 80 км. Своїм мешканцям та гостям дарує лагідне проміння сонця, таємничий шурхіт хвиль Великого океану.

Заснований у 1781 році іспанськими колоністами, Лос-Анджелес був відвойований у Мексіки Сполученими Штатами в 1848 році. В роки каліфорнійської золотої лихоманки він став стрімко розвиватися. Сьогодні чисельність населення Лос-Анджелеса разом із пригородами — понад 12 млн. Кожен район міста має свій неповторний образ — звичайний і незвичайний. Голлівуд ( що в перекладі значить “гостролистий ліс”) — один із таких звичайно-незвичайних районів. Незвичайним у ньому є те, що через увесь район тягнеться бульвар Голлівуд, викладений мармуровими п’ятикутними зірками, на яких вибиті імена голлівудських знаменитостей. Власне ця частина міста і дала назву відомій на весь світ «фабриці мрій», що уособлює марення про кінокар’єру як досвідчених, так і початкуючих кіномитців.

Починався «Голлівуд» в перших роках ХХ століття з невеликої кінокомпанії. Швидкий економічний розвиток регіону дав поштовх розвитку кіноіндустрії, і сюди потягнулися продюсери, режисери, актори і всі ті, хто за своїм фахом був причетний до великої магії кіно, спокусившись яскравим сонцем, мальовничою природою та чутками про дивовижне багатство краю. В 20-і роки тут уже було створено справжнє кіновиробництво, і почала складатися система «кінозірок», коли одне лиш ім’я актора могло привабити мільйони кіноглядачів. Необхідність збуту кінопродукції породила жорсткі методи «завоювання екранів світу».

У другій половині ХХ століття “Голлівуд”, перетворившись у головний центр кінопромисловості та відеобізнесу, перемістив частину виробництва за кордон. Однак його назва продовжує залишатися синонімом кінематографу США.

Історія “Голлівуду” багата іменами, невід’ємними від поняття «кіно». Це — Чарлі Чаплін, Грета Гарбо, Кларк Гейбл, Марлен Дітріх, Джін Харлоу, Мерилін Монро; це — Елізабет Тейлор, Орсон Уеллс, Марлон Брандо, це — далі і далі...

Галерея “зірок” поповнюється й сьогодні: Брюс Уілліс, Арнольд Шварценеггер, Джон Траволта, Джулія Робертс,... Звідки вони, ці сяючі обличчя, якою ціною зуміли вони досягти визнання? Що довелося пережити їм на шляху до цього казкового п’єдесталу?

За таємницею художніх образів ховаються стежини шляху з континенту на континент, з рідних країн до сонячного узберіжжя. Відхилимо трохи завісу...

Продовження в наступних номерах.
Олексій ФЕДЮК